www.neptunpraha.cz | www.pioner.cz | www.tohatsu.cz    
zpět na titulní stránku
Pioner Steady Tohatsu Kontakt O firmě Fotogalerie Servis Bazar Reference info@pioner.cz   
úvod

Pioner 8 Mini Pioner 10 Pioner 11 Sport Pioner 12 Pioner 13 Pioner 15 Pioner 15 Viking Pioner Maxi Pioner Tamaran Pioner Trio Pioner Multi Řídící sloupek

Technické informace

ceník Pioner (PDF)
ceník Pioner Multi (PDF)

katalog ke stažení
(v angličtině, 3.3MB)

k prohlížení PDF dokumentů je potřeba nainstalovat Acrobat Readerk prohlížení video spotů je potřeba nainstalovat Flash player
Lodě Pioner

Norská firma Polimoon, v současné době jedna z největších norských podniků,je nadnárodní koncern s více než 100 výrobními závody ve 30ti zemích světa.

Oddělení umělých hmot této firmy,je největším producentem umělohmotných výrobků ve Skandinávii.

Vyrábí obalové materiály , součásti pro automobilový průmysl,pro lodní odvětví např. kontejnery na ryby , pontony pro plovoucí zařízení, záchranářské prostředky a samozřejmě lodě PIONER.

Pioner je loď, nacházející se nejdéle na norském trhu ( již od r. 1959), a řadí se k neprodávanějším v Evropě. Tento úspěch je dán neustálým vývojem a zlepšováním výrobků tak,aby odpovídaly stále rostoucím nárokům zákazníků na moderní, funkční a zejména bezpečné plavidlo.

Lodě Pioner jsou vyráběny metodou tlakového lití v rotačních pecích.Tímto jsou odstraněna problémová místa spojů vnější i vnitřní části lodě. Používaný materiál ( Linear Low Density Polyethylen) je stabilizován na UV záření a je bez problémů použitelný při teplotách od -20 do + 60 C.

Tyto lodě jsou z převážné části dvouvrstvé , vnitřní dutiny nejsou vypěněny.Tímto technologickým postupem spolěčně s nízkou specifickou váhou je dán obrovský vztlak, který zaručuje naprostou NEPOTOPITELNOST i při úplném zalití !

Materiál je probarven, takže drobné škrábance nejsou prakticky vidět. I když dojde při provozu lodě k větším škodám , je oprava velmi jednoduchá. Prostě použijeme horkovzdušnou pistoli ( stejnou jako k odstraňování starých barev) a kousek originálního materiálu,který je k dostání u prodejce.

Všechny doplňky jsou připevněny nerezovými šrouby v zapuštěných mosazných matkách,a lze je podle potřeby snadno vyměnit.

ZÁRUKA KVALITY : Det norske Veritas (DnV) sleduje stále výrobu kvůli zajištění vysokého standartu kvality.Firma Polimoon má jako jediná mezi ostatními výrobci schválenu výrobu technologií tlakového lití v rotačních pecích od DnV. To odráží její vlastní nárok na kvalitu svých výrobků. Je důležité uvést,že lodě jsou odzkoušeny a schváleny různými zkušebnami, což lze doložit odpovídajícími certifikáty.

Lodě Pioner jsou určeny všem zákazníkům, kteří očekávají od lodě naprostou bezpečnost a bezúdržbový provoz !!!